Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /home/mcgs9063/public_html/mcs.ac.zw/includes/menu.inc).

AFTERNOON ACTIVITIES - TERM 2/2017

Tue, 06 June 2017

 

DateTimeActivityGradeStaff
Monday1:15 - 2:15Grade 7 Tutorial7Pswarai : Khumalo
 1:15 - 2:15Infants Reading 1 - 2Khola
 1:15 - 2:15Colts/Grade 3 Soccer 3 - 5Kureva : Office : Ganyani
 1:15 - 2:15Remedial3 - 7K. Khumalo
 1:15 - 2:00Learn Chinese6Mhasho
 1:30- 2:15Ballet0 - 2Bhana : Graham
 1:30- 2:15Infants Gym Girls0 - 2Bhana : Graham
 2:30 - 3:30Colts/Grade 3 Rugby 3 - 5Sithole : Jesseniah : Kureva : Ganyani
 2:30 - 3:30Fillies/Grade 3 Netball 3 - 5Sibanda : Ruwodo :  T. Stoddart
 2:30 - 3:30Snr Girls Netball 6 - 7Chindabata : Mukwenya : Pswarai
 2:30- 3:30Snr Boys Hockey 6 - 7Rahman : Stoddart : R. Anders
 3:30 - 4:30ArtSelWaghorn
 3:30 - 4:30Team Tennis SelCook : Seremani
 3:30 - 4:30ChoirSelMukwenya : Dingwiza : A. Ruwodo
Tuesday1:15 - 2:15ChoirSelMukwenya : Dingwiza : A. Ruwodo
 1:15 - 2:15Infants Reading 1 - 2Khola
 1:15 - 2:15Senior Soccer 6 - 7Office : Ganyani
 1:15 - 2:15Girls Basketball 5 - 7Stoddart : K Khumalo
 1.30 - 2.15Infants Gym Boys0 - 2Bhana : Graham
 2:30 - 3:30Colts/Grade 3 Hockey 3 - 5Mudzamba :  F Jutha
 2:30 - 3.30Remedial3 - 7Sithole
 2:30- 3:30Snr Rugby 6 - 7Jesseniah : R. Anders
 2:30 -3:30Fillies/Grade 3 Hockey 3 - 5Kureva : Van Gopal : Ganyani
 2:30- 3:30Snr Girls Hockey 6 - 7Stoddart : Anders
 3:30 - 4:30Senior/Jnr ChessSel Jutha 
 3:30 - 4:30Drama Club 3 - 7Khumalo : Waghorn: Kureva
Wednesday1:15 - 2:15Grade 7 Tutorial7Pswarai : Khumalo
 1:15 - 2:15Infants Reading 1 - 2Khola
 1:15 - 2:15Colts/Grade 3 Soccer 3 - 5Kureva : Office : Ganyani
 1:15 - 2:15Remedial3 - 7K. Khumalo
 1:30 - 2:15Infants Gym Girls 0 - 2Bhana: Graham
 1:30- 2:00Ballet0 - 2Bhana: Graham
 1:30- 2:15Discipleship 3 - 7Flanagan
 2:30 - 3:30Snr Boys Hockey 6 - 7Rahman: Stoddart : R. Anders
 2:30 - 3:30Colts/Grade 3 Rugby 3 - 5Sithole: Jesseniah: Kureva : Ganyani
 2:30 - 3:30Fillies/Grade 3 Netball 3 - 5Sibanda:  Ruwodo : T. Stoddart
 2:30- 3:30Snr Girls Netball 6 - 7Chindabata:  Mukwenya: Pswarai
 3:30 - 4:30ArtSelWaghorn
 3:30 - 4:30ChoirSelMukwenya : Dingwiza : A. Ruwodo
Thursday1:15 - 2:15Senior Soccer 6 - 7Office : Ganyani
 1:15 - 2:15Infants Reading 1 - 2Khola
 1:15 - 2:15Girls Basketball 3 - 7Stoddart : K Khumalo
 1:15 - 2:15ChoirSelMukwenya : Dingwiza : A. Ruwodo
 2:30 - 3.30Remedial3 - 7Sithole
 2:30 - 3:30Snr Rugby 6 - 7Jesseniah : R. Anders
 2:30 - 3:30Colts/Grade 3 Hockey 3 - 5Mudzamba : F Jutha
 2:30 - 3:30Fillies/Grade 3 Hockey 3 - 5Kureva : Van Gopal : Ganyani
 2:30 - 3:30Snr Girls Hockey 6 - 7Stoddart : Anders
 3:30 - 4:30Team Tennis SelCook : Seremani
 3:30 - 4:30Senior / Jnr ChessSelJutha
 3:30 - 4:30Wildlife 3 - 7F. Jutha
 3:30 - 4:30Drama Club 3 - 7Khumalo : Waghorn : Kureva